Svéd masszázs: A legelterjedtebb nyugati masszázsfajta. A klasszikus svédmasszázs az egész testre kiterjed, az izmok átmasszírozására irányul. Csökkenti a fájdalmakat (hát, -derék és izomfájdalmak), felgyorsítja a sérülések utáni felépülést, lazítja a feszülő, görcsös izmokat. Csökkenti a fájdalmat (pl. stresszes fejfájást), felgyorsítja a sérülések utáni felépülést, megakadályozza a nem használt izmok sorvadását, enyhíti az álmatlanságot, fokozza az éberséget, de mindenek előtt elősegíti a relaxációt és csökkenti a stressz hatását. 
Nyirokmasszázs: Más néven nyirokdrenázs egy olyan fizioterápiás eljárás, ahol a kötőszövetre gyakorolt nagyon lágy fogástechnikával fokozzuk a nyirok folyadék visszaáramlását. A nyirokmasszázs célja, hogy a nyirokrendszer zavarai következtében a szövetekben felgyülemlett vizet, méreganyagokat eltávolítsák, megszüntessék az ödémát (duzzanatokat) és fokozzák a szervezet ellenálló képességét.   A kezelés emellett javítja a közérzetet: aktiválja az immunrendszert, feszültségoldó, gyulladáscsökkentő, és nyugtató hatású is. Nincs káros mellékhatása. Legkorábban csak néhány kezelés múlva mutathatunk fel egyértelműen látható és tapintható eredményt. 
Talpmasszázs:Speciális masszázs,a talp bizonyos pontjait ingerelve reflexmechanizmus útján hatást gyakorlunk belső szerveink működésére, segítségével megtartható egészséges állapotunk, de betegségeket is gyógyíthatunk. A talpreflexológia pontról pontra történik. A reflexológia segítségével ingerületeket küldhetünk a test különböző szervei felé. A módszer segítségével újra helyreállíthatjuk az egyensúlyt, hiszen a keleti ember nem a betegség kezelésében hisz, sokkal inkább az egyensúly megteremtésében és megtartásában. Az az ember, aki egyensúlyban, annak szervei jól működnek, egészséges és harmóniában van önmagával és a világgal. 

Cellulit-fogyasztó masszázs: A narancsbőr tüneteinek enyhítésére, megszüntetésére szolgál. A cellulit vagy narancsbőr esetén a laza kötőszövetekben zsírsejtek gyűlnek össze, melyek csomókba rendeződnek, majd megnagyobbodnak ezzel lassítva a vérellátást és a nyirokkeringést. Méreganyagokkal telített nyirok halmozódik fel a szövetek között és ezáltal a bőr felszíne rücskössé, göröngyössé válik. Főként a hason, csípőn, fenéktájon és a combokon alakulhat ki. A masszázs javítja a keringést, a nyirokkeringést és a szövetek oxigénellátását, frissességét. Elősegíti, hogy a nyirok a nyirokcsomókon keresztül a véráramba jusson és onnan kiürüljön. Ezt a hatást a felhasznált speciális krém tovább fokozza. A várt eredmény rendszeres masszázzsal, az étrend és az életmód megváltoztatásával érhető el. 

Gerincregeneráló-tartásjavító masszázs: A tartó és mozgató szervrendszer zavarainak megelőzésére alkalmas masszázs. Oldja az izom és ízületi feszültségeket, felfrissíti, nyújtja az izmokat, javítja a gerinc állapotát. A nyaki-háti és ágyéki gerincszakaszok jól kezelhetők vele nincsenek erős fogások, gyúró, nyújtó, elhengergető fogásokkal dolgozunk, hogy a gerinc melletti izomzat tudjon lazulni. A hosszú távú eredményesség érdekében ajánlott rendszeres tornával kiegészíteni.

Lágy csontkovácsolás: A lágy csontkovácsolás módszerével a panasz okát próbáljuk megszüntetni, ami a legtöbb esetben - ahogy említettük - a gerincből, illette a mellette elhelyezkedő izmokból ered. A kezelés célja tehát, hogy "visszaállítsuk" a rendet, ami beindítja a szervezet öngyógyító folyamatát. Főként a mozgásszervi panaszokkal, lumbágóval, derék-, nyak-, fejfájással küszködőknek segíthet. Emellett a gerincsérvvel, a gerincferdüléssel, a súlyos menstruációs fájdalmakkal, gyomorbántalmakkal küzdőknek is enyhülést hozhat az életükbe.




Copyright © Vital masszázs
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el